Miután áttértem projekt menedzselésben a CMake használatára szinte azonnal adta magát, hogy kipróbáljam lefordítani az enginem iOS ill. MacOS rendszerekre is. Az utóbbira történő fordítás nem igényelt különösebb előkészítést - mondhatni azonnal működött. Az iOS projekt készítésével már akadtak nehézségek:
egész pontosan a toolchain helyes paraméterezésével. Amint viszont sikerült beállítani a scriptet már tesztelhettem is iOS szimulátoron.
Így jelenleg MSVC-val 32/64 bites win alkalmazást, C::B-vel 32 bites win alkalmazást, Android alkalmazást, 32, 64 bites Mac alkalmazást ill. 32/64 bites iOS alkalmazást tudok építeni. Tervbe vettem még Linux támogatást is.
A lightmap készítés kapott egy hemicube rendert, hogy pontosabb/gyorsabb legyen a radiosity számítás.
A command line értelmezés is most már luát használ.
Mivel most már mobilon is folyik a tesztelés szükség volt további sebesség optimalizálásokra.
- portál vágás, hogy nagyméretű pályákat is meg tudjak jeleníteni játszható fps mellett. Elkészült egy automata generáló ehhez valamint kézzel is lehet engedélyezni a használatukat.
- az envmapok használata tiltva van ezeken a platformokon. Helyettük egy algoritmus kikeresi azt az irányt és a hozzá tartozó színt, amelyikből a legerősebb fény érkezik és ebből számol a shader speculart.
- Post- és pre-transform vertex cache optimalizálás
- állítható render minőség: glow minősége, render buffer mérete, shader komplexitás
Valamint sikerült beüzemelnem az Adreno profilert (Perfhud ES-sel is próbálkoztam, de azt csak egyszer sikerült működésre bírnom):
Nexus 4
PC
A képen az ajánlások között feltűnhet, hogy triangle stripet javasol a program.